Özgün İçerik Nedir? Neden Önemli?

Özgün İçerik Nedir? Neden Önemli?

yayınlanma tarihi: 27.05.2024

 

Özgün içerik dijital pazarlama dünyasında çok önemli bir yere sahiptir. Arama motoru sıralamalarında çevrimiçi görünürlüğü arttıran özgün içerikler sayesinde alanında güvenilir bilgi kaynağı haline gelirsiniz ve marka itibarını güçlendirmiş olursunuz.

 

Özgün İçerik Hazırlamak Ne Anlama Geliyor?

 

Dijital dünyada özgün / orijinal içerik daha önce çevrimiçi olarak yayınlanmamış bir içerik anlamına gelmektedir. Arama motoru algoritmaları günümüzde güvenilir bir şekilde özgün içerik taramasını gerçekleştiriyor. Bu sayede kaliteli içerikler adil bir şekilde arama motoru sıralamalarında iyi sıralara yerleşebiliyor. Arama motoru algoritmaları gelişince pazarlamacılar çevrim içi internet sayfaları için özgün içeriğe önem vermeye başladılar. Eğer bir içerik gerekli kontrollerden sonra çevrim içi olarak bir benzerine sahip değilse özgün / orijinal içerik olarak kabul edilir.

 

Özgün içerik özellikleri arama motoru optimizasyon özelliklerine paralel olarak değişme ve gelişme göstermektedir. Eski moda bağlantı ve anahtar kelimelerle dolu sayfalar arama motoru tarafından dolandırıcı sayfa standartlına düşer ve bu nedenle bu tarz web siteleri sıralamanın çok altında yer alır. Orijinal içerik içermeyen web sitesi ve bloglar, anahtar kelimelerle dolup taşan anlamsız sayfalar gibi yine güvenli olmayan site kategorisine sürüklenecektir.

 

Bu nedenle SEO standartlarını güncel olarak karşılayacak şekilde web siteleri kontrollerden geçmelidir.

 

Özgün İçerik Hazırlamak Neden Önemlidir?

 

Özgün içerik yazımı çevrimiçi ortamda marka itibarını yücelten bir değerdir. Özgün içerikler sayesinde internet kullanıcıları değerli bilgilere erişebilir ve gerçek bir insanın yazmış olduğu yazılar ile etkileşim içine girer. Bunun sonucunca web sitesi internet kullanıcısı tarafından faydalı ve güvenilir bir site haline gelir.

 

Orijinal içerikler ile özenle hazırlanmış bir web sitesi ile spam özellikteki web siteleri arasındaki fark çok büyüktür. Bir internet kullanıcısı teknik olarak çok fazla bilgiye sahip olmasa bile bu farkı çok rahat anlayabilir. Aldatmacalarla dolu, sadece üst sırada yer almak için anahtar kelimelerin yer aldığı bir web sitesi güvenilir olmadığı izlemini ilk 3 saniye içinde verebilir. Özgün içeriklere sahip bir web sitesi ise sürekli ziyaret edilen bir web sitesi haline gelir.

 

Orijinal içerikler paylaşmaya değer, bilgi verici ve orijinal olma özellikleri sayesinde web sitelerinin çevrimiçi görünürlüğünü büyük ölçüde etkilen araçlardır.

 

SEO uyumlu içerik almak için hemen hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz.